Vai zini, kuri ir visforšākie velosipēdi bērniem?

Foto: 1a.lv

Vasara ir īstais laiks, kad bērnus nodarbināt ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā, un viens no vislabākajiem variantiem ir braukšana ar velosipēdu. Velosipēdi bērniem ir lielisks instruments bērna līdzsvara un kāju muskulatūras attīstīšanai. Viedveikalā 1a.lv pieejami bērnu trīsriteņi, bet gadījumā, ja mazais nevēlas mīt pedāļus, lielisks risinājums ir līdzsvara ritenis jeb dip dap ritenis. Tāpat veikalā ir pieejami ne tikai metāla, bet arī koka velosipēdi bērniem. Uzzini vairāk par mūsu piedāvājumu raksta turpinājumā!

Mazajām, veiklajām kājiņām

Kādreiz velosipēdi bērniem bija kā nelieli, parasti divriteņi ar pedāļiem, kuriem papildus pie aizmugurējā riteņa tika pievienoti divi mazi ritenīši līdzsvaram, lai bērns neapgāztos. Tagad ir radies jauns modes kliedziens – līdzsvara ritenis jeb dip dap ritenis. Šie velosipēdi bērniem ir bez pedāļiem. Mazais uzsēžas uz sēdekļa un, turoties pie stūres, ar kājām skrien pa zemi, tādā veidā sevi stumjot uz priekšu. Līdzsvara ritenis ir lielisks veids, kā bērnam trenēt līdzsvara izjūtu, jo vienīgais atbalsts pret zemi ir divi riteņi un viņa mazās kājiņas.

Bērnu trīsriteņi – toreiz un tagad

Vai atceries, kas bija pirmais velosipēds, ar ko brauci? Zaļš rāmis, rozā riepas… Tā bija leģendārā “Spārīte”. Tolaik “Spārītes” bija populārākie bērnu trīsriteņi, pie tam, tie tika ražoti Latvijā. Mūsdienās populārāki ir bērnu trīsriteņi ar pie priekšējā riteņa piestiprinātiem pedāļiem un garu rokturi aizmugurē, kuram ir arī stūres funkcija, lai Tu varētu palīdzēt bērnam apgūt stūrēšanas prasmes, kā arī pastumt riteni, kad mazais braucējs būs piekusis mīt pedāļus. Viedveikalā 1a.lv pieejami bērnu trīsriteņi, kas piemēroti bērniem no deviņu mēnešu līdz astoņu gadu vecumam.

Moderns un dabai draudzīgs – līdzsvara ritenis no koka

Iespējams, “zaļā domāšana” ir viens no vērtīgākajiem modes kliedzieniem, ko līdz šim pasaule piedzīvojusi, jo tas nozīmē ne vien cilvēkam, bet arī videi draudzīga dzīvesveida piekopšanu. Arī Tu jau no agra vecuma savu bērnu vari radināt pie zaļās domāšanas pavisam vienkāršā veidā – iegādājoties no dabīgiem izejmateriāliem radītas rotaļlietas. Ja kādreiz no ekoloģiskajām rotaļlietām bija pieejami tikai koka klucīši, tad tagad attīstības rezultātā pieejami arī koka velosipēdi bērniem. Dabīgs, veselībai nekaitīgs un daudz vieglāks nekā no metāla ražotie – tātad, gan bērnam būs vieglāk stumties uz priekšu, gan Tev to nest, kad mazais būs piekusis – divi zaķi ar vienu šāvienu! Iespējams, ka, drīz būs pieejami arī bērnu trīsriteņi no koka, lai varētu apmierināt katra mazā braucēja vēlmes.

Pavisam nedaudz par svarīgo

Tu droši vien vislabāk no visiem zini, ka katrs bērns ir īsta personība. Šai mazajā cilvēciņā dzīvojošajai personībai ir savi uzskati un vēlmes, un mēdz gadīties, ka velosipēdi bērniem sākumā var nepatikt, radīt bailes vai vispār neinteresēt, tādēļ nevajag spiest mazajam sēsties uz braucamrīka. Viņš to noteikti izdarīs, kad pats būs gatavs. Un nesatraucies, ja viņa bērnudārza biedri pusotra gada vecumā jau brauc kā lielie, bet Tavam bērnam trīs gadu vecumā līdzsvara ritenis nepatīk. Kā reiz teicis kāds vieds cilvēks – visam savs laiks.

Padalies ar šo rakstu, un, kas zina, varbūt kāds no Tava draugu loka atradīs savai atvasei piemērotāko pirmo velosipēdu!

Viedveikals 1a.lv Tev un Tavam mazajam novēl daudz prieka un patīkamu braucienu!

25.07.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru