Skolai gatavs? Skolas piederumi veiksmīgam semestra sākumam

skolas preces

Foto: 1a.lv

Veikliem soļiem tuvojas Zinību diena, līdz ar to arī vecāku uztraukuma diena jeb 1. septembris. Vai arī Tev, vasaras dienās kavējoties, ir gadījies atmosties 31.augustā, sākot prātot, vai viss skolai nepieciešamais ir sarūpēts? Katru gadu no jauna šī mazā panika piemeklē ģimenes, radot lielas rindas grāmatnīcās un lielveikalos. Skolas piederumi lido pa gaisu un bieži vien izjauc jauko pirmsskolas atmosfēru, kā arī pēdējā mirklī nav iespējams apdomāties un mierīgi izvēlēties visu nepieciešamo.

Vēlies, lai šogad ir citādi? Izrādās, ka ir pavisam vienkāršs veids, kā gudri un ātri sagatavoties lielajai dienai! Kādi ir šie soļi?

Izveido sarakstu!

Iepriekš izveidots skolas piederumu saraksts ļaus vienkārši orientēties mantu pārbagātībā. Ja grāmatu saraksts tiek izsniegts skolā, tad par pārējo nereti ir jāparūpējas pašam. Sāc ar būtiskāko, izvērtējot galvenās lietas, kas visbiežāk nepieciešamas katram skolēnam ikdienā:

* burtnīcas un klades;
* rakstāmpiederumi;
* krāsainie zīmuļi vai flomāsteri;
* penālis;
* skolas soma;
* citi piederumi hobijiem (sportam, mākslas stundām utt.).

Šo varētu saukt par skolēna izdzīvošanas komplektu! Lai arī katram skolēnam un vecuma grupai ir savas vajadzības, ir lietas, kas, tāpat kā grāmatas, ir nepieciešamas ikvienam. Būtiskākie un visvairāk nepieciešamie skolas piederumi ir klades, burtnīcas un rakstāmpiederumi!

Ko vajadzēja pagājušajā gadā?

Labs veids, kā saprast, vai viss skolai vajadzīgais ir iegādāts, ja runa nav par pirmklasnieku, ir salīdzināt situāciju ar iepriekšējo gadu – kas ir palicis pāri, kas pietrūka vai bija par daudz. Ja atcerēties ir grūti, jāprasa lielākajam ekspertam, kas atceras visus savus skolas piedzīvojumus – pašam skolēnam! Ja Tavs skolēns ir pirmklasnieks – nekautrējies pajautāt jaunajai klases audzinātājai. Pirmajās klasēs skolotāji visbiežāk izsniedz sarakstus, kur redzams, kādi skolas piederumi un kādā daudzumā būtu nepieciešami.

Jautā savam bērnam!

Visbiežāk skolēns patiesi zinās vislabāk, kādas burtnīcas un klades nepieciešamas. Rūtiņas, līnijas, plānākas, biezākas – ļaujiet bērniem izvēlēties sev vēlamo klades formātu un dizainu, lai mācīties patiesi būtu prieks! Protams, informējiet bērnu arī par cenu ierobežojumiem. Šodien, piemēram, ļoti moderni ir izvēlēties otrreiz pārstrādātā papīra klades, kas ļaus jau no mazotnes iemācīt ilgtspējīgu resursu izmantošanu.

Rakstāmpiederumi un krāsainie zīmuļi vai flomāsteri padarīs skolēnu mācību dienas krāsainākas! Ticiet vai nē, bet lielākai daļai skolēnu ir ļoti būtiski, lai ikdienas skolas piederumi viņiem patiktu! Kladē ar iemīļotāko mājdzīvnieku vienmēr gribēsies pierakstīt, bet pasvītrot svarīgākos teikumus motivēs mīļākās krāsas pildspalva.

Penālis ir bērna maks!

Penālī skolēni mēdz glabāt savu lielāko bagātību – iecienītāko pildspalvu, mantiņas, špikerus un citus brīnumus! Tas katru dienu stāv uz sola, kalpojot par galveno galda piederumu, tāpēc izvēlies kvalitatīvu penāli, kas kalpos vismaz vienu mācību gadu. Tomēr neaizmirsti par vēl vienu būtisku aspektu – penāļa saturu.

Katrā penāli vēlams atrasties:

* pildspalvām un parastajam zīmulim;
* krāsainajiem zīmuļiem vai flomāsteriem;
* zīmuļu asināmajam;
* dzēšgumijai;
* lineālam;
* šķērēm;
* pēc vajadzības – transportierim un cirkulim.

Varbūt tagad prāto, kā visi šie skolas piederumi tiks pārvadāti? Vai skolēnam pietiks spēka šo visu bagātību aiznest uz skolu? Protams, ja tiks sarūpēta piemērota skolas soma!

Pielāgo mugursomu!

Lai visu skolai nepieciešamo veiksmīgi transportētu katru dienu uz skolu un atpakaļ, padomā par pareizas mugursomas izvēli! Tās izmēru pielāgo bērna vecumam, pirmajām klasēm izvēloties mazāku somu, taču nevajag pārcensties arī vēlāk – galvenais, lai somā ielīstu A4 formāta mapes un papīra bloki! Atceries, ka pareizai mugursomai ir cieta muguriņa un regulējamas, cieši nostiprinātas lences.Tukšas mugursomas svaram nevajadzētu pārsniegt 1 kg, un vēlams pievērst uzmanību nodalījumu skaitam un atstarojošiem elementiem! Drošība pirmajā vietā!

Vai vēl kas?

Gribētos jau domāt, ka nu viss skolai ir sarūpēts, taču tieši tagad sākas īstā jautrība! Mūsdienu skolēns ir daudzpusīgs, un skola mūsdienās ir vieta, kas attīsta bērnu arī fiziski un cenšas pilnveidot dažādās radošās izpausmēs. Ir būtiski atcerēties, ka arī pulciņi un ārpusskolas nodarbības pieprasa sagatavoties.

Bez grāmatām un burtnīcām, atkarībā no vecuma, skolēnam var būt nepieciešamas arī:

* sporta preces;
* apavu soma;
* mākslas piederumi;
* telefons, dators vai citas elektropreces.

Sagatavojies sporta stundām!

Neaizmirsti, ka skolas piederumi aptver arī visu nepieciešamo sporta stundām! Tajās skolēnam vajadzēs:

* sporta apavus;
* sporta tērpu;
* apavu somu (ko var izmantot arī maiņas apaviem).

Ja Tavs bērns trenējas kādā sporta veidā, tad lieti noderēs arī speciāla treniņu sporta soma. Pārliecinies, ka skolēns jūtas ērti un spēj pilnvērtīgi un aktīvi piedalīties sporta stundās un piekopt aktīvu dzīvesveidu arī pēc tām.

Krāsas mazajiem un lielajiem māksliniekiem

Atceries, ka lielākajā daļā skolu māca arī vizuālo mākslu, kurai visbiežāk ir vajadzīgs:

* A3 un A4 papīrs;
* guaša krāsas un/vai akvareļi;
* otas;
* krītiņi;
* palete un ūdens trauciņš.

Tāpat noderēt var arī PVA līme un līmes zīmulis, bet rokdarbos nereti vajadzīgs krāsainais aplikāciju papīrs. Ja ir sajūta, ka ģimenē aug jauns Pikaso, var pamēģināt arī akrila vai eļļas krāsas.

Ko vecāki mēdz aizmirst?

Vai šķiet, ka saraksts jau velkas pa zemi, un viss skolai prasa patiešām lielu finansiālo un laika resursu? Atceries, ka pirms preču iegādes ir jāizvērtē, kas tiešām ir vajadzīgs, kas palicis no iepriekšējā gada un cik daudz iegādāties, lai nav ne par daudz, ne par maz. Katru gadu izvērtē savu izvēli, un, ja bērns nav vienīgais ģimenē, skolas piederumus savā starpā iespējams sadalīt. Katra lieta atsevišķi veido kopēju skolas komplektu, taču kā ir ar lielākiem pirkumiem?

Vai skolēnam nepieciešams telefons un elektronikas preces?

Uz šo jautājumu jāatbild katram vecākam pašam, taču agrāk vai vēlāk katrs skolēns paliek patstāvīgs un dodas mājās pats, līdz ar to rodas nepieciešamība ar skolēnu sazināties. Mūsdienu paaudzei augot digitālā vidē, skolas piederumi nereti ir arī elektronikas preces. Tāpat kā mēs paši ikdienā arvien vairāk strādājam ar datoru, arī skolēniem augstākajās klasēs jāstrādā pie prezentācijām, video un citiem inovatīvākiem risinājumiem. Atceries, ka vasaras beigas ir īstais laiks, kad iegādāties elektroniku par īpaši izdevīgām cenām.

Uzdāvini bērnam svētkus!

Ir daudz veidu, kā patīkami pārsteigt topošo vai esošo skolēnu – pasaules karte, krāsains plastilīns vai jauns badmintona rakešu komplekts. Pirms mācību gada sākšanās šādas preces nereti ir nocenotas vai tiek piedāvātas ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem, tāpēc vērts ielūkoties veikalu plauktos.

Sagatavoties skolai iespējams vieglāk, lētāk un ērtāk

Vēlies iepirkties izdevīgāk un izvairīties no rindām un pūļiem veikalos? Iepazīsties ar skolas piederumu piedāvājumu internetveikalā 1a.lv. Piederumu izvēle kopā ar skolēnu būs pavisam vienkārša un ļaus saņemt preci ar piegādi, lai nevajadzētu doties uz veikalu, bet gan pēdējās brīvdienas veltīt jautrākām nodarbēm.

Lai viss skolai nepieciešamais tiek veiksmīgi sarūpēts, un izdodas patīkams skolas sākums un atlikušais mācību gads!

 

17.08.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru