Izzini pasauli ar Apple iPad

Jau sen vairs nav nekāds pārsteigums, ka arī jaunākā paaudze izrāda aktīvu interesi par tehnoloģijām, sākot ar mobilo telefonu. Arī iPad, ja tos aktīvi lieto vecāki, pievērš bērnu, tostarp – pat mazuļu, uzmanību. Turklāt – mazie jaunās tehnoloģijas apgūst un to piedāvātās iespējas izmanto pat aktīvāk un ātrāk. Vai ar Apple iPad var izzināt pasauli?

Apple iPad 3

Pirmkārt, Apple iPad ir ērti lietojams. Tas ir viegls, ekrāna izmēri (185,7 x 241,2 x 8,8 mm) nodrošina labu pārskatāmību, bet touch screen opcija vieglu lietojamību. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka ekrānam ir plašs krāsu spektrs un augsta izšķirtspēja (1024 x 768). Ērtība nodrošina arī iespējamais datu glabāšanas apjoms – no 16 līdz 64 GB. Papildus tam – iPad darbojas bez uzlādes līdz pat desmit stundām.

Tam, ka iPad iespējams vadīt ar pieskārienu, ir daudz lielāka vērtība, kā pirmajā mirklī šķiet. T.i., bērnam ir viegli saprast, kā panākt vēlamo, bet vecākiem lielākas garantijas, ka netiks uzstādīti parametri vai dzēsta informācija, bērnam nospiežot neatbilstošu taustiņu kombināciju vai uzguļoties tastatūrai, kā tas var gadīties, ja ļaujat mazulim darboties ar savu portatīvo datoru.

Otrkārt, Apple iPad ir pieejamas dažādas aplikācijas un sērfošana internetā. Līdz ar ko bērni var ne tikai klausīties mūziku un skatīties video, bet arī spēlēt dažādas interaktīvās spēles, kas piemērotas ļoti atšķirīgām vecuma grupām. Arī mazuļiem.

Dažas no tām ir jau iebūvētas, tostarp, YouTube, bet citas iespējams pievienot, uzlabojot iPad nodrošināto iespēju loku. YouTube ir laba opcija laika pavadīšanai arī tad, ja vecākiem ar mazu bērnu jādodas tuvākā vai tālākā ceļojumā, jo iespējams nodrošināt bērnam pieeju tieši viņa mīļākajai video listei.

Treškārt, ar Apple iPad ir iespējams apgūt dažādas prasmes, tostarp, valodas, skaitīšanu un tam līdzīgi. Protams, katru no iespējām nodrošina konkrētas aplikācijas, taču iPad piedāvātās opcijas nodrošina to, ka tās pieejamas vienuviet un ērti paņemamas līdzi. Apple iPad pavisam iespējams kādā brīdī kļūs par pirmsskolnieka ikdienas daļu.

Mācīšanās motivāciju lielā mērā veido procesa interaktivitāte. Lai cik dīvaini savā ziņā tas arī neizklausītos – iPad var kļūt par jūsu bērna pirmo skolotāju. Kā piemēru var minēt latviski pieejamo ābeces aplikāciju (iTunes – Burtu ābece) – pie katra burta parādās ne tikai attēls, bet tiek nosaukti arī vārdi, turklāt, jau konkrētās kombinācijās. Tajā pat laikā nezūd spēles elements.

Apple iPad tiek izmantoti arī skolās mācību stundās. Lielāki bērni mācību procesa ietvaros var fiksēt sava darba rezultātus, veidot prezentācijas, video vai veikt cita veida mājas darbus. Pateicoties iPad mobilitātei, ir iespējams arī fiksēt, piemēram, novērojumus dabā. Tāpat – vienlaikus ar paša paveikto, bērns vienmēr var izmantot interneta resursus, lai iegūtu papildu informāciju, sazinātos vai veidotu skolas projektus kopā ar draugiem.

Ceturtkārt, Apple iPad dod iespēju vienuviet glabāt jūsu mīļākas fotogrāfijas, ko bērns var aplūkot tās nekādā veidā nesabojājot – ja runa ir par mazuli, ja vien esat iemācījuši viņam apieties ar iPad. Bet lielāks bērns var izveidot savu albūmu – vienmēr līdzi var būt jūsu mīļākās atmiņas.

Piektkārt, lielāks bērns ar iPad var piedalīties dažādu mirkļu iemūžināšanā. Iespējams tieši šādi atklāsiet bērnā fotogrāfa talantu. Līdzīgs prieks, kā agrāk vecākiem bija par bērna pirmajiem zīmējumiem, tagad var būt par pirmajām uzņemtajām fotogrāfijām. Tajās jūs redzēsiet, kas bērnus interesē, kas pievērš viņu uzmanību un kas viņiem šķiet īpašs apkārtējā vidē un notikumos.

Apple iPad ne tikai ļauj bērnam iepazīt pasauli, bet arī jums iepazīt savu bērnu!

02.07.2012
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru