Ieteikumi skolas somas izvēlei pirmklasniekam un pusaudžiem

mugursoma

Foto: 1a.lv

Vai jūti, kā pamazām tuvojas rudens? Saulei iesildot pēdējo vasaras mēnesi, skolēni sāk apjaust brīvlaika beigas, taču vecāki saķer galvu, saprotot, ka bērnu jaunajam mācību gadam ir pienācīgi jāsagatavojas. Augusts taču ir īstais skolas preču iegādes laiks! Grāmatas, rakstāmpiederumi un klades, bet vispirms – skolas soma, kurā šīs lietas ielikt!

Pareizs balanss

Skolas soma ir būtisks pirkums, kas jāpārdomā, jo skolēns to izmantos katru dienu, līdz ar to ir jāapsver vairāki aspekti:

* kvalitāte;
* ērtums;
* dizains un bērna vēlmes;
* cena.

Mugursomas skolai ir ļoti dažādas, un ir viegli apjukt lielajā veikalu piedāvājumā. Šobrīd izvēle ir tik plaša, ka atbilstošākās skolas somas meklējums kļūst laikietilpīgs, līdz ar to arī nebaudāms. Vēlies padarīt procesu vienkāršāku? Noskaidro, kāda soma ir piemērota tieši Tavam skolēnam, lai padarītu gan Tavu izvēli, gan skolēna ikdienā nesamo somu vieglāku!

Ērti Tev un skolēna mugurai!

Pozitīvā ziņa ir tāda, ka šogad gan priekš jaunākiem, gan vecākiem skolēniem mugursomas atkal ir modē! Tā kā arvien vairāk tiek domāts par ērtumu un svara pareizu pārvietošanu ikdienā, balansēts svars uz muguras vēl joprojām ir labākais veids smagumu pārnēsāšanai.

Ir beigušies laiki, kad vecāko klašu skolnieces vēlas īstas dāmu rokassomiņas vai puikas sapņo par kaut ko nopietnāku. Šobrīd mugursomas ir arī elegantas, vienkāršas un mūsdienīgas. Skolēni vēl aizvien dod priekšroku iecienītiem sporta zīmoliem, piemēram, izvēloties Nike vai Puma mugursomas skolai. Interesanti, ka šobrīd biežāk mugursomas izvēlas arī pašu skolēnu vecāki, izplatītākam kļūstot aktīvam dzīvesveidam un brīvajam stilam darba vidē. Tomēr, vai esi informēts, kādiem parametriem ir būtiski pievērst uzmanību?

Lai vieglums plecos!

Parūpējies par sava bērna veselību un, izvēloties skolas somu, pievērs uzmanību:

* sava bērna vecumam;
* skolas somas materiālam;
* somas izmēriem, ietilpībai un nodalījumu skaitam;
* skolas somas muguriņai;
* lenču regulēšanai un to izturībai.

Arvien vairāk tiek runāts par muguras problēmām jau agrā vecumā. 2016. gadā Rīgas Stradiņa universitātes dati uzrādīja, ka tikai 4% skolēnu nav novērojamas muguras problēmas. Kā rīkoties, lai mugursoma nekaitētu skolēna mugurai?

Mediķi iesaka

Kā viens no iemesliem, kāpēc rodas muguras ieliekums un citas kaites, var būt neatbilstošas skolas somas izvēle. Vecumā, kad mugurkauls un kustību-balsta sistēma vēl attīstās, ir labāk izvēlēties somu ar cietāku muguriņu, un tādu, kas somas svaru stingri balansē uz divām lencēm. Tāpat arī būtiski izvēlēties somas, kurām ir izturīgāks materiāls un platākas lences. Neaizmirsti paskatīties, vai skolas soma paredzēta tieši skolēniem ikdienas lietošanā un vai tai ir ortopēdiskā muguriņa!

Cik sver atbilstoša mugursoma skolai?

Kad aplūko somas aprakstu, noteikti pievērs uzmanību somas ietilpībai un izmēriem, taču atceries, ka nevajadzētu savu skolēnu pārslogot. Izglītības un zinātnes ministrija ir noteikusi skolas somas svara ieteicamos ierobežojumus:

* līdz 9 gadiem: 2,5–3,5 kg;
* 9-11 gadiem:  3,5–4 kg;
* 12-13 gadiem: 4–4,5 kg,
* 14-15 gadiem: 4,5–5 kg,
* 16 un vecākiem: 5 kg+

Centies nepārslogot sava bērna muguru, nepiekrāmējot somu pilnu! Mūsdienu digitālajā laikmetā pārnēsājamo grāmatu skaitu var arī samazināt, kā arī, ja mājasdarbi izpildīti, liekās grāmatas var atstāt skolā, nenesot smagumu atpakaļ mājās. Formula ir pavisam vienkārša – ideāls skolas somas izmērs ir tāds, kurā var ielikt visu nepieciešamāko!

Izvēlies vieglāku somu!

Būtiski ir arī pārbaudīt, vai pašas somas materiāla (kad tā ir tukša) svars nebūtu pārāk liels. Tukša mugursoma skolai parasti nepārsniedz 1 kg,un visbiežāk soma nav vajadzīga lielāka par A4 formāta lapu. Protams, skolas somas izvēle ir atkarīga ne tikai no parametriem, bet arī no paša skolēna gaumes, vecuma un dzimuma!

Skolas soma pirmklasniekam

Mugursomas izvēle primāri atkarīga no bērna vecuma. Pirmajās klasēs visa atbildība ir vecāku rokās, jo bērns vēl nav tik izvēlīgs, tāpēc pievērs īpašu uzmanību somas muguras daļai. Skolas somas izvēle pirmklasniekam vienmēr būs būtiskākais lēmums, jo nevienam taču negribas, lai mazais ķipars, skolas gaitas uzsākot, sevi pārslogo.

Pirmo klašu skolēniem ir ieteicams izvēlēties somas, kurām ir siksniņa arī priekšdaļā, virs vēdera, kas radīs atslodzi mugurkaulam. Tāpat arī pārliecinieties par to, vai muguras lencēm ir mīksts polsterējums plecu daļā un vai somai ir cieta muguriņa. Savukārt jebkuri atstarojošie elementi kalpos bērna drošībai, kā arī būs krāsains un raibs dizaina elemets.

Kā ar pusaudžiem?

Kad jāizvēlas skolas somas pusaudžiem, izvēle ir plašāka, taču tāpat jāpievērš uzmanība divām stingrām lencēm, kas nostiprinātas tā, lai soma neatrastos zemāk par pusaudža muguru.  Nesatraucies, par laimi arī šī modes tendence jau ir beigusies!

Pusaudži ir izauguši no princešu un mašīnu laikmeta, tāpēc dos priekšroku vienkāršākām, askētiskākām somām, saglabājot tajās arī kādu raibu akcentu un rozīnīti. Piemēram, Nike mugursomas skolai ir universālas un būs piemērotas gan ikdienas lietošanai, gan pārgājieniem un sporta treniņiem.

Sporta somas gan puišiem, gan meitenēm!

Mūsdienās sporta mugursomas skolai patiesi ir ļoti universālas. Melnie un tumši zilie toņi būs piemērotāki puišiem, bet meitenes varēs atrast arī košus, sarkanus un zili-rozā krāsu dizainus. Pieejamas ir arī Nike somas treniņiem, kas nēsājamas uz pleca, tomēr skolēnu ikdienai ieteicams izvēlēties tieši mugursomas, kas būs ērtāks un veselīgāks risinājums. Piemēram, šobrīd Puma mugursomas skolai ieguvušas popularitāti gan kvalitātes, gan arī cenas dēļ. To košais dizains un plašā izvēle ieintriģēs modernu un aktīvu mūsdienu pusaudzi!

Skolas somas meitenēm – ikdienas aksesuārs!

Nav noslēpums, ka meitenēm somas izvēle ir būtisks jautājums jau no skolas laikiem, tāpēc arī somu klāsts meitenēm mēdz būt plašāks. Šodien moderna skolniece var izvēlēties starp sporta brendu somām vai elegantām dizaina somām ar dabas skatiem, ziediem vai ģeometriskām figūrām, kā arī uzkavēties bērnībā, dodot priekšroku princešu un kaķu klasikai. Izvēle ir dāmas rokās, taču lēmums vienmēr ir jāpieņem jums, vecāki, ņemot vērā ieteikumus par veselībai un drošībai labvēlīgāku somu. Atstarotāji var kļūt par jaunajiem „dimantiem”, bet stalta stāja – par jaunās dāmas pārliecības atspulgu!

Izvēle ir Tavās rokās!

Pirms iegādāta skolas soma Tavam bērnam, atceries, ka pievienotā vērtība vienmēr būs:

atstarojošie elementi;
* mīkstas, platas lencītes;
* papildus iekšējās kabatas un nodalījumi.

Lai somas izvēle kļūst par Jūsu kopīgo izvēli un jautru piedzīvojumu!

Iegādājoties somas internetveikalā 1a.lv, augsta kvalitāte, atbilstoša cena un plaša izvēle garantēta! Atrodi piemērotāko mugursomu skolai, un mēs Tev palīdzēsim pārliecināties par īsto izvēli!

28.08.2017
Autors: Valdis Zariņš

Pievienot komentāru